Drukuj
czwartek, 20, marzec 2025

Sprawmy naszym mamom najlepszy prezent z okazji ich zbliżającego się święta i zachęćmy je do wykonywania bezpłatnych badań profilaktycznych.

Troska o ich zdrowie i życie to najlepsze co możemy im dać. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Amazonek Powiatu Mieleckiego zapraszamy do włączenia się do kampanii „Zapraszamy mamy”. 

Zrób Mamie prezent i zarejestruj ją na badania ratujące życie. Chcesz wiedzieć więcej na temat profilaktyki raka piersi, badań diagnostycznych i leczenia? Szukasz argumentów, aby przekonać do badania bliskie kobiety? Zadzwoń do nas pod numer 17 582 40 60 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18 lub napisz korzystając z kanałów w mediach społecznościowych na Instagramie lub facebooku.

W natłoku codziennych obowiązków łatwo jest zapomnieć o własnym zdrowiu. Dlatego porozmawiaj z mamą o tym, kiedy ostatni raz wykonywała profilaktyczne badania: mammografię i cytologię.

Udostępnij kampanię w mediach społecznościowych z hasztagiem #zapraszamymamy

Szukasz argumentów, aby przekonać do badania bliskie kobiety? Zadzwoń do nas pod numer 17 582 40 60 - razem znajdziemy sposób, aby zachęcić Twoją mamę, aby przebadała się i upewniła, że jest zdrowa

Zatroszczymy się, jeśli mammografia lub cytologia wykaże zmiany do wyjaśnienia lub leczenia. Nie zostaniecie same!

 

 

Programem profilaktycznym wczesnego wykrywania raka piersi są objęte kobiety w wieku od 45 do 74 roku życia. Wiele z nich jednak nie korzysta z badań, mając przed nimi obawy. Badania powinny być wykonywane co 2 lata. Ich regularność pozwala na wczesne wykrycie zmian, które mogą się pojawić, a nie są wyczuwalne pod palcami. Dzięki szybkiemu znalezieniu zmian można skuteczne leczyć chorobę. 

Badania profilaktyczne wczesnego wykrywania raka szyjki macicy obejmuje kobiety między 25 a 64 rokiem życia. Wcześnie wykryta choroba jest w pełni wyleczalna. Może się rozwijać nawet 8 lat. Regularne wykonywanie cytologii może ocalić życie.

Bezpłatna mammografia przysługuje co 2 lata kobietom w wieku 45-74 lata

Bezpłatna cytologia przysługuje co 3 lata kobietom w wieku 25-64 lata

Fundacja SOS Życie zaprasza do Ośrodka diagnostycznego w Mielcu przy ul. Tańskiego 2 w przychodni na II piętrze. Badania finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Partnerem kampanii jest Samorządowe Centrum Kultury, a patronat medialny objęły: portal hej.mielec.pl, radio Leliwa oraz Tygodnik Regionalny KORSO.