Drukuj
wtorek, 13, marzec 2018

7 marca na zaproszenie Starosty Lubaczowskiego do auli Zespołu Szkół w Oleszycach przyjechały panie z kół gospodyń wiejskich z całego powiatu. Spotkanie, zorganizowane z okazji Dnia Kobiet, było podziękowaniem Starosty za ich pracę na rzecz promocji i rozwoju powiatu lubaczowskiego. Była to także okazja do rozmowy na temat badań profilaktycznych. Łucja Bielec z Fundacji SOS Życie obiecała kobietom z powiatu lubaczowskiego, że nasz ośrodek przyjedzie do tego powiatu i przeprowadzi program badań profilaktycznych. 

Na spotkanie w Oleszycach dla pań przyjechał także m.in. poseł na sejm Mieczysław Kasprzak, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Andrzej Napelski, burmistrzowie: Andrzej Gryniewicz i Stanisław Woś oraz wójtowie: Tomasz Lorenc i Bogusław Gilarski. Gości przywitał zespół „Cztery Pory Roku” z Oleszyc, prezentując znane polskie piosenki o kobietach i miłości.  Po utworach ze sceny popłynęły życzenia, które do pań skierował poseł M. Kasprzak, radny A. Nepelski i starosta J. Michalik.  Po miłych słowach przyszedł czas na kwiaty i upominki- każda z pań otrzymała kwiaty, kartkę z życzeniami oraz publikację Aadama Łazara „Świętemu Janowi Pawłowi II bliski był Lubaczów”.

Na zaproszenie Starosty jak co roku odpowiedziała także Łucja Bielec, szefowa Fundacji „SOS Życie” z Mielca, która od wielu lat przeprowadza profilaktyczne badania mammograficzne i cytologiczne wśród mieszkanek powiatu. Zapowiedziała,że i w tym roku panie w każdej gminie będą mogły skorzystać z mammografii i cytologii, wykonanej na dodatek jedynym na Podkarpaciu, mobilnym CytoMammobusie cyfrowym. Przekazała także w ręce kobiet przywiezione przez siebie broszury prozdrowotne oraz upominki. Spotkanie zakończył poczęstunek, przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych Zespołu Szkół w Oleszycach.