Warsztaty edukacyjne wraz z badaniami profilaktycznymi

Brak wydarzeń

7 marca na zaproszenie Starosty Lubaczowskiego do auli Zespołu Szkół w Oleszycach przyjechały panie z kół gospodyń wiejskich z całego powiatu. Spotkanie, zorganizowane z okazji Dnia Kobiet, było podziękowaniem Starosty za ich pracę na rzecz promocji i rozwoju powiatu lubaczowskiego. Była to także okazja do rozmowy na temat badań profilaktycznych. Łucja Bielec z Fundacji SOS Życie obiecała kobietom z powiatu lubaczowskiego, że nasz ośrodek przyjedzie do tego powiatu i przeprowadzi program badań profilaktycznych. 

Na spotkanie w Oleszycach dla pań przyjechał także m.in. poseł na sejm Mieczysław Kasprzak, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Andrzej Napelski, burmistrzowie: Andrzej Gryniewicz i Stanisław Woś oraz wójtowie: Tomasz Lorenc i Bogusław Gilarski. Gości przywitał zespół „Cztery Pory Roku” z Oleszyc, prezentując znane polskie piosenki o kobietach i miłości.  Po utworach ze sceny popłynęły życzenia, które do pań skierował poseł M. Kasprzak, radny A. Nepelski i starosta J. Michalik.  Po miłych słowach przyszedł czas na kwiaty i upominki- każda z pań otrzymała kwiaty, kartkę z życzeniami oraz publikację Aadama Łazara „Świętemu Janowi Pawłowi II bliski był Lubaczów”.

Na zaproszenie Starosty jak co roku odpowiedziała także Łucja Bielec, szefowa Fundacji „SOS Życie” z Mielca, która od wielu lat przeprowadza profilaktyczne badania mammograficzne i cytologiczne wśród mieszkanek powiatu. Zapowiedziała,że i w tym roku panie w każdej gminie będą mogły skorzystać z mammografii i cytologii, wykonanej na dodatek jedynym na Podkarpaciu, mobilnym CytoMammobusie cyfrowym. Przekazała także w ręce kobiet przywiezione przez siebie broszury prozdrowotne oraz upominki. Spotkanie zakończył poczęstunek, przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych Zespołu Szkół w Oleszycach.

Kontakt

Fundacja SOS Życie w Mielcu 
ul. Wrzosowa 16, 39-300 Mielec
Bank PBS Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Nr Konta: 03 8642 1168 2016 6806 8895 0001

NZOZ Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie
ul. Tańskiego 2, 39-300 Mielec 
tel. +48 17 582 40 60 lub +48 17582 40 61
fax +48 17 582 40 60
INFOLINIA 0 801 08 09 10 (pon-pt, godz. 9-16)
Czynne pon - pt godz. 8-17
e-mail: fundacja@sos-zycie.pl

Real time web analytics, Heat map tracking