








Polityka jakości
Nadrzędnym celem Ośrodka Diagnostycznego Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie jest świadczenie usług medycznych na wysokim poziomie, zapewniając pacjentom, a także personelowi przyjazne oraz bezpieczne warunki pobytu i pracy. Mając na uwadze ciągłą poprawę jakości świadczonych usług opracowano i wdrożono system zarządzania jakością zgodny z międzynarodową normą ISO 9001: 2008. Spełniając kryteria powyższej normy zobowiązujemy się do przestrzegania jej wymagań i do ciągłego doskonalenia efektywności powyższego systemu. Naszym Pacjentom pragniemy zapewnić kompleksową jakość usług, opartą na połączeniu i umiejętnym wykorzystaniu profesjonalnej wiedzy medycznej popartej kierunkowym wykształceniem i doświadczeniem zatrudnionego u nas personelu medycznego.
Zadania:
- indywidualne i rzetelne podejście do Pacjenta, zdobycie jego trwałego zaufania,
- ścisła kontrola procesu usług medycznych na każdym ich etapie,
- ugruntowanie przekonania, że odpowiedzialność za jakość świadczonych usług jest podstawowym obowiązkiem każdego pracownika,
- stałe i systematyczne podwyższanie wiedzy, umiejętności zawodowej personelu,
- ciągłe doskonalenie usług medycznych i skuteczności Systemu Zarządzania Jakością,
- spełnienie wymagań przepisów prawnych.
W oparciu o ogólne cele jakościowe opracowane są cele szczegółowe podlegające zatwierdzeniu i okresowo weryfikowane przez dyrekcję. Dyrekcja zobowiązuje się do zapewnienia zasobów i środków niezbędnych do realizacji powyższej polityki.
Fundacja SOS Życie szczególnie skupiła swoją działalność na ratowaniu życia i zdrowia kobiet chorych na raka piersi i raka szyjki macicy.
Dzięki działalności w ochronie zdrowia rocznie ratujemy życie ponad 50 kobiet. Działalność NZOZ Ośrodka Diagnostycznego Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie ułatwia nam prowadzenie programów profilaktycznych wczesnego wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy.
Prowadzomy także program edukacji dziewcząt w wieku 15-19 lat w celu zwiększania wiedzy i umiejętności samobadania piersi.
Cel zawarty w statucie Fundacji SOS Życie
Celem Fundacji jest niesienie pomocy chorym dzieciom i młodzieży potrzebującym operacji transplantacji szpiku kostnego oraz potrzebującym pomocy w leczeniu innych schorzeń.
Prawie 30 tyś kobiet rocznie korzysta z badań profilaktycznych finansowanych przez NFZ w naszym ośrodku. Większość z nich wykonuje badania w cytomammobusie w miejscu zamieszkania.
Cytomammobus zwiększa dostępność do badań nie tylko w małych miastach, gdzie dostępu do badań profilaktycznych nie ma w ogóle. W 2009 roku w samym tylko Przemyślu, w którym kobiety dostęp mają w szpitalu z badań skorzystało ponad 2 tyś kobiet.
Kobiety z wykrytymi zmianami są diagnozowane do końca. Nasi lekarze wykonuja dalszą diagnostykę w terenie, kobiety zgłaszają się na dalsze badania do cytomammobusu lub do ośrodka stacjonarnego.
W bardzo wielu zadaniach pomagają nam samorządy lokalne, które w znaczje większości rozumieją konieczność prowadzenia działań promujących zdrowie.
Dziękujemy Państwu za włączanie się w pomoc w organizację i promocję badań profilaktycznych.
Od 2003 roku pozostajemy w trwałej współpracy z instytucjami dobra wspólnego, zrzeszającymi Laureatów Konkursu Pro Publico Bono.
Wspieramy swoją obecnością i współdziałaniem. Państwa zachęcamy do udziału w tej wspaniałej idei poprzez wspieranie działań na rzecz społeczeństwa obywatelskiego.
Zachęcamy także organizacje obywatelskie do zgłaszania swoich dzieł w Konkursie Pro Publico Bono.
Fundacja SOS Życie współpracuje z wieloma organizacjami społecznymi, a niektórych nich jest współzałożycielem.
Należą do nich:
• Ogólnopolska Federacja Kobiet Po Mastektomii,
• Polski Komitet Zwalczania Raka,
• Polska Unia Onkologii,
• Fundacja na Rzecz Kobiet JA KOBIETA,
• Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej.
Fundacja ściśle współpracuje z większością samorządów województwa podkarpackiego. Wspierają nas, szczególnie w organizacji badań w cytomammobusie, Wójtowie, Burmistrzowie i Prezydenci oraz Starostowie. Gdyby nie ścisła partnerska współpraca oraz wsparcie wykonywanie bezpłatnych badań dla kobiet w małych miejscowościach byłoby ograniczone i często niemożliwe.
Fundacja SOS Życie w Mielcu
ul. Wrzosowa 16, 39-300 Mielec
Bank PBS Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Nr Konta: 03 8642 1168 2016 6806 8895 0001
NZOZ Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie
ul. Tańskiego 2, 39-300 Mielec
tel. +48 17 582 40 60 lub +48 17582 40 61
fax +48 17 582 40 60
INFOLINIA 0 801 08 09 10 (pon-pt, godz. 9-16)
Czynne pon - pt godz. 8-17
e-mail: fundacja@sos-zycie.pl